sviečky
Zdroj: pexels.com

Zbožňujete večere pri sviečkach? Pozor! Toxické výpary vám môžu uškodiť podobne ako cigarety

Nie je nič romantickejšie, ako večera s partnerom pri zapálených sviečkach. Avšak, viete, že pálenie sviečok môže uvoľňovať toxické látky? Večer pri sviečkach tak môže pôsobiť rovnako, ako keby ste cielene vdychovali cigaretový dym.

Sviečky si väčšina z nás zapaľuje večer pre to, aby sa po celom dni uvoľnili a užili si pekné chvíle. Avšak horiaca sviečka môže byť pre nás nebezpečná. Podľa Dánskeho výskumného inštitútu je zapálená sviečka, v nevetranom priestore, škodlivejšia ako cigarety.

Nášmu telu najmenej prospievajú parafínové sviečky, ktoré obsahujú zbytky ropných produktov. Pri nákupe vonných sviečok si čítajte informácie uvedené na obale.

Ak sa nechcete sviečok vzdať, kupujte si zdravotne nezávadné produkty. Ideálne sú sviečky z včelieho vosku, sójového vosku alebo palmového. Rovnako sa tiež zamerajte na to, aby knôt sviečok bol bavlnený a bez pridaného olova.

Ako si užiť večer so sviečkami a minimalizovať pri tom zdravotné riziká?

  • nikdy neumiestňujte zapálenú sviečku do prievanu;
  • pri zapaľovaní majte otvorené okno alebo pravidelne vetrajte;
  • sviečka by nemala horieť viac ako 4 hodiny.

Horúce novinky

Nechajte si posielať emailom prehľad horúcich noviniek, nových trendov a chutných receptov.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.

Ticketportal.sk