Zdroj: FAcebook/Chlorella_PurellaFood

Zázračná riasa pomáha pri chudnutí a posilňuje organizmus

lidovky. cz 27.01.2017, 16:00 Zdravie
184 Tlač
Chlorella je jednobunková sladkovodná riasa, ktorá prirodzene čistí organizmus od škodlivých látok. Je to prírodné antibiotikum, plné enzýmov, vitamínov a minerálov, ktoré pôsobia blahodárne na ľudské zdravie.

"Chlorella je najrýchlejšie rastúca rastlina na zemi. Tiež obsahuje viac chlorofylu a nukleových kyselín (RNA A DNA) ako ktorákoľvek rastlina. Je skvelým zdrojom proteínov. Považujem ju za jednu zo superpotravín vďaka obsahu bielkovín, esenciálnych mastných kyselín, pestrou paletou vitamínov, minerálov a enzýmov, "hovorí výživový poradca Martin Škába, píšu lidovky.cz.

Sladkovodná riasa chlorella ale obsahuje aj vitamíny (D a B12), aminokyseliny, biologicky aktívne látky a je najbohatším zdrojom chlorofylu. Z tela odvádza ťažké kovy a toxíny, je tiež prírodným antibiotikom a pôsobí protizápalovo a zásadotvorne.

"Aj organizácia NASA zistila, že je to toľko plnohodnotná potravina, že telo môže dlhšiu dobu prežívať iba na nej. Obsahuje všetkých 10 esenciálnych aminokyselín, takže je veľmi plnohodnotný zdroj bielkovín. Chlorellou sa nemôžete predávakovat, pretože sa v tele neukladá do zásoby, "vysvetľuje Škába.

Omladzujúce účinky
Chlorella pomáha udržiavať hladinu krvného cukru, dezinfikuje ústnu dutinu, podporuje plodnosť a funkcie mozgu - pomáha sústrediť sa a navodzuje lepšiu náladu. Ženám v menopauze sa odporúča užívať chlorellu, pretože minimalizuje klimakterické príznaky a má omladzujúce účinky. Podporuje liečbu infekčných ochorení, kožných problémov, lymfatických ťažkostí, nadváhy či nervového vypätia a stresu.

"Vzhľadom na to, že naše telo je neustále vystavované stresovej záťaži - psychický i fyzický stres, vrátane športových aktivít - fungujú tu zelené potraviny ako silný antistresový prostriedok. Znižujú stres, tým urýchľujú regeneráciu, telo tak môže efektívnejšie chudnúť. Nestresové chudnutie je chudnutie predovšetkým z tukového tkaniva, čo je u ľudí, ktorí chcú schudnúť, žiaduce. Chlorella tlmí chute na sladké, na slané, ale aj na nezdravé potraviny a pokrmy, "dopĺňa Škába.

Pri užívaní chlorelly dochádza k detoxikácii tela, v druhej fáze vedie užívanie k regenerácii. Zároveň prečisťuje, ale vyživuje celý organizmus. Popri už spomínanej detoxikácii riasa prečisťuje tiež tráviacu sústavu, podieľa sa na procese krvotvorby, chráni cievny systém a bojuje proti nadmernému ukladaniu tukov.

"Chlorella sa začala masívnejšie používať po druhej svetovej vojne, kedy lekári hľadali vhodný prostriedok pre celkovú detoxikáciu obyvateľstva v Japonsku. Sladkovodná riasa chlorella patrí k zeleným potravinám s veľkým obsahom viazaných vitamínov a minerálov. Zo všetkých potravín obsahuje tiež najväčší podiel zdravého chlorofylu a patrí k bohatým zdrojom beta-karoténu. Vhodná je tiež pre ľudí, ktorí majú bezlepkovú diétu, "hovorí Tomáš Arndt z Prozdravi.cz.

Horúce novinky

Nechajte si posielať emailom prehľad horúcich noviniek, nových trendov a chutných receptov.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.

Ticketportal.sk