Zdroj: profimedia

Trápi vás pomalý metabolizmus? Týmito krokmi ho efektívne ZRÝCHLITE!

Natália F. 15.07.2021, 19:00 Zdravie
Spomalený metabolizmus si dokážete jednoducho nakopnúť. Stačí jemne pozmeniť jedálniček!

Ak sa náš metabolizmus spomalí, máme tendenciu priberať kilá. Ak sa zrýchli, kilá pôjdu naopak dole. Ako to dosiahnuť?

RAŇAJKY

Raňajky by ste nemali v žiadnom prípade vynechávať. Ako sa hovorí, je to najdôležitejšie jedlo dňa. A je to pravda! Raňajky sú základ dňa, potrebujete sa ráno najesť v dostatočnom množstve, aby malo vaše telo počas dňa z čoho čerpať energiu. Ak ich vynechávate, príde k spomaľovaniu metabolizmu. Na raňajky sú vhodné bielkoviny, ktoré nájdete v jogurtoch, tvarohu, či vajíčkach. 

BIELKOVINY

Bielkoviny by mali tvoriť podstatnú časť jedálnička. Nepotrebujú ich len ľudia, ktorí naberajú svaly, bielkoviny by sa mali nachádzať hlavne v jedálničkoch u ľudi, ktorí sa snažia schudnúť. Toľko, koľko vážite kilogramov, by ste mali na gramy prijať bielkovín. Takže pokiaľ vážite 70kg, mali by ste prijať najmenej 70g bielkovín.

VLÁKNINA

Na trávenie telo tiež spotrebuje oveľa viac energie a to dokáže metabolizmus nakopnúť. Vláknina sa nachádza napríklad v ovsených vločkách, celozrnnom pečive, či v strukovinách. 

Horúce novinky

Nechajte si posielať emailom prehľad horúcich noviniek, nových trendov a chutných receptov.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.