brain food
Zdroj: shutterstock.com

Dodá vám krásu, no zároveň posilní zdravie. Stačí vám dopĺňať tento vitamín

redakcia EVITA 17.06.2021, 10:00 Zdravie
Vyskúšajte zdravšie sladkosti, zbavte sa suchej pokožky a doprajte si krásny úsmev... a to všetko vďaka tomuto vitamínu.

Doplňte si zásobu vitamínu D
Ide o jeden z kľúčových vitamínov pre naše zdravie, ktorý sa do organizmu dostáva najmä prostredníctvom slnečného žiarenia. V súčasnosti sa však čoraz častejšie skloňuje jeho deficit. Problém je natoľko závažný, že americkí vedci v roku 2008 dokonca označili nedostatok vitamínu D za pandémiu. Výsledky lokálnych výskumov nie sú o nič priaznivejšie – až 7 z 10 Slovákov trpí nedostatkom vitamínu D. Vzhľadom na našu zemepisnú šírku a časté dažde či oblačnosť nestačí spoliehať sa na slnko ako na jediný zdroj déčka.

Kde vitamín D nájdeme?

Citróny, pomaranče, grapefruity obsahujú len zlomok toho, čo by malo naše telo prijímať v pravidelných intervaloch. Väčšie množstvo tohto vitamínu vieme nájsť v rybách ako sleď, pstruh či losos. Veľkým pomocníkom pri jeho nedostatku vedia byť aj vajíčka a mliečne výrobky.

Horúce novinky

Nechajte si posielať emailom prehľad horúcich noviniek, nových trendov a chutných receptov.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.