Zdroj: pexels.com

Má priaznivé účinky hlavne na zdravie. Táto bylinka by vám nemala v domácnosti chýbať!

Natália F 22.05.2021, 16:10 Zdravie
Nechtík lekársky patrí medzi najlepšie liečivé bylinky. Je to skvelá prírodná alternatíva pri kožných ochoreniach a poraneniach. Poslúži ako rýchla pomoc pri drobných zraneniach, preto by vám nemal v domácnosti chýbať.

Nechtík lekársky je vynikajúcou prírodnou liečbou hneď v niekoľkých prípadoch. Nachádza sa v kozmetických produktoch, pretože pomáha pri akné, zmierňuje jeho prejavy a dokonca ho lieči. To platí aj pri rôznych jazvičkách a iných nedostatkoch na pokožke. Dokáže urýchliť proces hojenia rán, je skvelý na popáleniny, či vredy. 

Zdroj: naturpeak.sk

​Čaj z nechtíka lekárskeho obsahuje antioxidanty, ktoré pomáhajú predchádzať kardiovaskulárnym ochoreniam a používa sa aj ako prevencia rakoviny. Bylinky si vyvaríte a buď ho vypijete klasicky ako čaj, alebo si spravte silnejší vývar a použite nechtík na kloktanie, na zábaly a obklady. Čaj ma vynikajúce účinky, prečistí vám krv, pomáha pri problémoch s trávením, hepatitíde a celkovo zlepšuje zdravie. 

Horúce novinky

Nechajte si posielať emailom prehľad horúcich noviniek, nových trendov a chutných receptov.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.

Ticketportal.sk