sick in bed
Zdroj: shutterstock.com

Trápi vás upchatý nos? Máme pre vás recept na domáci a účinný liek

Dajte raz a navždy zbohom upchatému nosu. Tento domáci liek vám skutočne pomôže.

Nádcha je bežné ochorenie, ktoré občas postihne každého z nás. Jednou z možností, ako jej predchádzať či mierniť jej prejavy, sú výplachy nosa. Je to jednoduchá metóda na udržiavanie nosných slizníc v kondícii a pri nádche si uľaviť od upchatého nosa. Odporúčajú ju aj lekári. Potrebujete na to špeciálnu nosovú kanvičku, do ktorej nalejete vlažnú slanú vodu – pretože povrch sliznice je slaný. Použiť treba roztok asi 2,5 g kuchynskej soli na 3 dl vlažnej vody a ten pomer treba dodržať. Výplach málo slanou vodou totiž nepríjemne „tlačí“ a príliš slaný môže byť bolestivý. Metóda je vhodná aj pre staršie deti, ktoré už zvládnu manipuláciu s kanvičkou. Nos si môžete preventívne preplachovať raz denne, a ak máte nádchu, aj dva až štyri razy. Je vhodný pre alergikov aj ľudí žijúcich a pracujúcich v prašnom prostredí.

Výplach nosa slanou vodou sa odporúča, aj ak máte problémy s chrápaním, hoci ono máva viacero príčin – od nadváhy, cez zväčšenie mandlí, nosové polypy, problém s mäkkým podnebím až po spánkovú apnoe. Ako prvá pomoc je však vhodné udržiavať dýchacie cesty dostatočne voľné, aby vzduch mohol cez ne prúdiť bez problémov.

Horúce novinky

Nechajte si posielať emailom prehľad horúcich noviniek, nových trendov a chutných receptov.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.

Ticketportal.sk