Ako rýchlo uvariť zemiaky
Zdroj: shutterstock.com

Sú lacné, no napriek tomu dokážu ZÁZRAKY! Toto sú benefity klasických zemiakov

HN, pk 12.02.2021, 10:25 Zdravie
Nie je to len chutná príloha, nášmu zdraviu dávajú oveľa viac. Pod šupkou sa totiž skrýva množstvo minerálnych látok a vitamínov.

Zemiaky pomáhajú s mnohými zdravotnými ťažkosťami, a to šetrným a prirodzeným spôsobom, bez vedľajších účinkov a bez nebezpečenstva interakcie s užívanými liekmi. Navyše sú cenovo dostupné a skoro vždy ich máme doma.

Prečo sú zemiaky z medicínskeho hľadiska také cenné? Ide o kombináciu dôležitých minerálov, stopových prvkov a vitamínov.

Hľuzy majú aj vysoký obsah celulózy a dodávajú nám tak vlákninu dôležitú pre trávenie. Regulujú hodnoty tuku aj cukru v krvi a sú živnou pôdou pre prospešné črevné baktérie.

Zemiaky sú plné vody a škrobu, preto vydržia dlho teplé. To je ideálne napríklad pri príprave obkladov. Okrem toho zmierňujú alebo dokonca odstraňujú niektoré bežné ťažkosti, ako je pálenie záhy, kašeľ alebo svalové napätie. V galérii si pozrite, aké liečivé benefity ukrývajú obyčajné zemiaky:

Horúce novinky

Nechajte si posielať emailom prehľad horúcich noviniek, nových trendov a chutných receptov.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.

Ticketportal.sk