loosing weight
Zdroj: shutterstock.com

Chudnime s prírodou

redakcia EVITA 20.05.2019, 16:05 Zdravie
Okrem pohybu môžu pomôcť aj zelenina či bylinky.

Nielen do polievky
Vďaka petržlenu sa dá schudnúť a tiež zbaviť únavy. Pôsobí totiž ako silné diuretikum, odvádza z tela nadmerné tekutiny. Plus vďaka nemu naštartujeme svoj metabolizmus a zvýšime množstvo spálených kalórií. Navyše podporuje imunitu, chráni srdce a upokojuje nervový systém, čo sa zíde najmä pri strese. Stačí si pripraviť čaj z petržlenovej vňate. Pät lyžíc petržlenovej vňate pridajte do litra vriacej vody a nechajte dvadsať minút lúhovať. Potom vodu scedte a čaj pite priebežne počas dňa. Ak však máte problémy s obličkami alebo s močovým mechúrom, čaj z petržlenu by ste nemali užívať.

parsley
Zdroj: pexels.com

Na zdravie aj na krásu 
Breza. Jej chuť je horká, ale mladé listy a kambiová vrstva bývajú sladké. Čaj z brezových listov má močopudné účinky. Z organizmu vyplavuje splodiny, odvodňuje ho, ale pomáha aj pri reume, srdcových a kĺbových ochoreniach. Môžeme si ním však aj čistiť pleť – uvoľňuje upchaté póry a regeneruje pokožku. Brezové listy bývajú i súčasťou zmesí na chudnutie.

breza
Zdroj: shutterstock.com

Horúce novinky

Nechajte si posielať emailom prehľad horúcich noviniek, nových trendov a chutných receptov.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.

Ticketportal.sk