Grapefruit
Zdroj: www.pixabay.com

Zázračný grep ako nenahraditeľný pomocník pri chudnutí: Toto musíte vyskúšať!

Denisa Badalová 23.01.2019, 11:29 Zdravie
Okrem toho, že je grep osviežujúci a plný vitamínov, obsahuje látky, ktoré výborne pomáhajú pri chudnutí a detoxikácií organizmu. Zhrnuli sme pre vás najdôležitejšie informácie, aby ste si mohli pochutnávať na grepoch a pritom v pohode chudnúť.

Prečo je grep horký?

Špecifická horká chuť je spôsobená látkou naringin, ktorý ovplyvňuje látkovú výmenu v tele, trávenie a pomáha činnosti čriev. Je tiež nápomocný v čistení organizmu a má protirakovinové účinky.

Prečo sa z grepu chudne?

Konzumácia grepu prípadne pitie jeho šťavy pred alebo po jedle má pozitívne účinky proti ukladaniu tukov. Štúdia amerických dietológov sledovala skupinu ľudí, ktorí pravidelne jedli grep pred jedlom a skupinu, ktorá grep nejedla vôbec.

Výsledkom bolo, že ľudia, ktorí ho jedli pravidelne nepriberali v kombinácií s pohybom, začali pomerne rýchlo zhadzovať. Okrem toho je grep bohatý na vlákninu, ktorá vás zasýti. Nezjete potom toľko jedla.

Horúce novinky

Nechajte si posielať emailom prehľad horúcich noviniek, nových trendov a chutných receptov.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.