Pozor na fúzatých mužov. Často sa bijú a podvádzajú partnerky

magazín Evita 06.11.2015, 14:30 Vzťahy
Podľa najnovších štúdií sú fúzatí muži oproti tým hladko oholeným sexistickejší v prístupe k ženám, častejšie sa bijú, podvádzajú partnerky a kradnú.

Ukázalo sa, že fúzy vypovedajú aj o charaktere a hodnotách nositeľa, ako píše idnes.cz.

Prvý z dvoch prieskumov, ktorého sa zúčastnilo 500 mužov vo veku medzi 18 a 72 z Indie a USA, predložil respondentom deväť tvárí s rôznymi účesmi a odlišným stupňom oholenia. Muži potom mali vybrať ten obrázok, ktorý najlepšie zodpovedá tomu, aké fúzy nosia oni sami. Potom mali v dotazníku vyjadriť svoj súhlas alebo nesúhlas s celým radom tvrdení týkajúcich sa rodových rolí.

Z výsledkov vyplynulo, že 86 percent indických a 65 percent amerických mužov malo fúzy, pričom tí, ktorí si s ich dĺžkou nerobili hlavu, skôr súhlasili so sexistickými závermi než opýtaní s tvárou hladko oholenou.

"Je zrejme pravdepodobné, že muži s nadradenejšími postojmi k ženám skôr nosia fúzy, lebo majú pocit, že nimi akcentujú vlastnú mužnosť a dominanciu," cituje zo záverov prieskumu denník Daily Mail.

Druhá samostatná časť prieskumu ukázala, že u fúzatých mužov je nevera pravdepodobnejšia ako u oholených a tiež majú menej zábran kradnúť alebo sa pobiť.

Webový videoprieskum medzi dvoma tisíckami mužov potom zistil, že 47 percent mužov s fúzmi podvádzalo svoju partnerku (partnera) v porovnaní len s 20 percentami mužov oholených. Zároveň odhalil, že 45 percent mužov s fúzmi sa pravidelne ocitá v nejakom fyzickom konflikte v porovnaní s 29 percentami tých, ktorí fúzy nemajú.

Ukázalo sa aj to, že 40 percent fúzačov priznalo, že niečo ukradli, zatiaľ čo medzi oholenými to bolo len 17 percent.

Horúce novinky

Nechajte si posielať emailom prehľad horúcich noviniek, nových trendov a chutných receptov.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.