Zdroj: Ľudmila Žoldáková

Víkendový otec, časť 11: Prázdniny

Sú tu. Dva mesiace, keď budem znova dobrý mojim bývalým. Nie všetkým, to naozaj nie. Len tým dvom, s ktorými mám spoločné deti. Konečne budem môcť mať na starosti potomkov aj na dlhšie, ako na víkend. Hurá, prázdniny.

Konečne to aspoň chvíľu nebude len na jednu, dve noci každé dva týždne. Budem sa o ratolesti môcť postarať so všetkým, čo k tomu patrí, nielen vybaviť animátorský program na pár hodín. Teším sa, ako každý rok.

Ak to dobre naplánujem, budem ich mať znova pokope. Vyrazíme na výlet, nie na jeden, aspoň na dva. Dva týždne v júli a dva v auguste, škoda že nemám toľko dovolenky. Nevadí, aspoň si poriadne užijú aj starí rodičia. Tešia sa podobne, ako ja.

Kľúčová je komunikácia a logistika. Čím skôr zistiť, v ktorých termínoch budem najpotrebnejší, rozumej kedy budú najviac potrebovať hodiť mi na krk budúci siedmačku a škôlkára pred posledným ročníkom predškolského vzdelania. Najradšej to robím hneď po Veľkej noci. Potom pravidelne opakujem raz za mesiac, kým sa nedohodneme a nedoladíme k všeobecnej spokojnosti.

Opäť to vyšlo, hoci tesne. Posledný termín sme si cez Viber potvrdzovali len pár dní pred vysvedčením. Prvý a poslednýoje.

Nachystal som nasledovný program: Jedenkrát spoločný denný tábor v mieste môjho bydliska (na prvý týždeň), týždeň u rodičov na chalupe pod lesom na konci mesiaca, v auguste spoločnú dovolenku na Liptovskej Mare a posledný týždeň už nejak doklepeme.

S bývalými sa chystajú k moru, aspoň tak sa mi zdôverili, keď som sa pýtal na čo sa počas leta tešia. Nebudeme sa predsa predbiehať, kto ich vezme na krajšiu pláž či k slanšej morskej vode. Tak to rieši pre zmenu bratova exmanželka. On s nimi vyrazí jeden rok karavanom okolo Európy, tak sa nasr...dila, že ich v deň vysvedčenia naložila do lietadla a už letia do Mexika.

Mne postačí Tour de Slovensko. Bez bicyklov, pekne autom a prípadne vlakom. Čo najviac nocí a lievancov na raňajky doma. Nech naberú sily na pestvá, ktoré ich vo zvyšku prázdnin čakajú. A nech si oddýchnu, zaslúžia si to.

Prázdniny sú obľúbeným ročným obdobím tohto víkendového otca. Môže byť s deťmi viac a aj tie bývalky sú o piaď prívetivejšie, ako vo zvyšku roka. Tak si ich všetci užime.

 

 

 

Horúce novinky

Nechajte si posielať emailom prehľad horúcich noviniek, nových trendov a chutných receptov.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.