Zdroj: Ľudmila Žoldáková

Víkendový otec, časť 6.: A čo bolo potom?

Rozmýšľal som takto pred týždňom - pri strúhaní koreňovej zeleniny do polievky v sobotu - čo napísať do ďalšieho článku. Tak dlho som ale mrkvu strúhal, až kým som prešvihol deadline a pripravil vás o víkendové čítanie. Z tohto prúseru sa ako vylížem?

Sľúbil som, že mŕtvu čiaru posunieme o 24 hodín vopred a že mi už nenapadne odsúvať ho na víkendové hodiny. Vtedy hrozí, že budem opäť stáť v kuchyni, rýľovať dva záhony čo mám na dvore alebo tŕpnuť v detskom centre, ktoré z rozjašených detí zlikviduje počas naháňačky jedno z mojich.

Telenovely spred ix rokov z horúceho španielskeho pobrežia ste mali verím dosť. Nakoniec mi pri tom dreze napadla konšpiračná teória. O nej budem písať, sú teraz v móde. Čo keď ženy náročnosť procesu varenia len predstierajú? Aby sa vyhli iným domácim prácam a aby sa ich muži držali takpovediac cez žalúdok?

Za posledných pár rokov som sa totiž vrhol na systematickú prípravu pokrmov. No, vrhol. Robím to cez víkendy. Cez týždeň sa mi nechce. Skúsil som určite už desiatky receptov, možno stovku. A ešte ani jeden mi nepripadal náročný. Alebo, žeby som sa pri výrobe jedla výrazne namakal. Možno to nie vždy dopadne kulinárskym orgazmom, jesť sme zatiaľ zakaždým dokázali všetko.

Možno ani nevarím pre zástup vojska, ani štvorchodové menu s predjedlom a zákuskom. Možno je za tým aj nižšia frekvencia. Nezdá sa mi ale prístup, známy z mojich minulých vzťahov – že chlap do kuchyne nepatrí. Nemá tam čo robiť, môže tak maximálne zjesť čo má navarené a potom to vychváliť do nebies. Ani nemusí variť svokra.

Podľa mňa je to taktika. Ženská zbraň. Nechcú dovoliť chlapom zistiť, že na tom nič nie je. Stačí rozhodnúť sa pre jedlo, mať v chladničke suroviny a obetovať pár minút, kým sa dostane cez hrniec, alebo pekáč na tanier. Niekedy pár desiatok minút. Ideálne jedlá sú také, ktoré sa urobia samé.

Hovädzia polievka alebo pečené bravčové trvajú pätnásť minút, zvyšok urobí sporák a pec. Kuracie čokoľvek tridsať, ale len sme neposlali slepicu do predhriatej rúry. V takom prípade si môžem aj na pol hodinky zdriemnuť, koža bude tak akurát pripečená.

Najviac ma baví pizza. Našiel som recept, pri ktorom si rýchlo zostrojené cesto dám na noc do chladničky. Na druhý deň ho len pomúčim, rozvaľkám, potriem rajčinami, obložím salámou, šunkou, klobásou a slaninou, kraje natriem cesnakom a šuphotam. O desať minút vyberám a oblizujeme sa s deťmi blahom. Čo na tom, že je celá kuchyňa pod nánosom múky.

Varenie má pre mňa len jednu nevýhodu. Keď sa dokonzumuje, treba ten bordel upratať. Variť čisto som sa ešte nenaučil. Robím to krátko, všetko jedného dňa bude. Už ma odtiaľ nedostanete, musíte si nájsť inú výhodu.  

Horúce novinky

Nechajte si posielať emailom prehľad horúcich noviniek, nových trendov a chutných receptov.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.