Zdroj: shutterstock

Lepšiu dobrotu ste nejedli! Recept na famóznu čokoládovú tortu

redakcia EVITA, pk 16.01.2021, 15:30 Recepty a tipy
Aj za veľkou mlákou poznajú lahodnú čokoládovú tortu a ak ste ju doma ešte nevyskúšali, okamžite by ste to mali napraviť!

Potrebujete:
Na 20-centimetrovú formu:
5 vajec
140 g kryštálového cukru
65 g hladkej múky
30 g polohrubej múky
40 g kakaa
60 g oleja
2 g kypriaceho prášku
trochu vody
Na polevu:
180 g čokolády
200 ml šľahačky
Na plnku:
500 g marhuľového džemu

Postup:
Bielky vyšľahajte s kryštálovým cukrom a keď sú vyšľahané, prilejte žĺtky zmiešané s vodou. (Vody stačí málo, no urobí svoje, cesto je potom nadýchanejšie.) Ešte krátko vyšľahajte, no nie veľa, aby to nespadlo. Následne pridávajte suché suroviny. Obe múky, kakao a kypriaci prášok zmiešajte dokopy a na striedačku pridávajte s olejom tak, aby ste začali aj končili sypkými surovinami. Cesto takto postupne zmiešajte.
Pečte asi 40 minút na 140 stupňoch a nechajte vychladnúť. Potom korpus rozkrojte na tri časti a medzi ne i na vrch dajte marhuľový džem, aby sa pekne zakryla. Následne už stačí pripraviť len polevu zo šľahačky a z čokolády a poliať ňou vrch. Ak máte menej než 50-percentnú čokoládu, bude lepší pomer 1:1. Na záver môžete tortu ozdobiť ešte ovocím.

Zdroj: shutterstock

Horúce novinky

Nechajte si posielať emailom prehľad horúcich noviniek, nových trendov a chutných receptov.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.