kakaovy cheesecake
Zdroj: shutterstock.com

Keď zhrešiť, tak poriadne! Pripravte si chutný kakaový cheesecake

redakcia EVITA 03.09.2020, 16:00 Recepty a tipy
Obľúbený cheesecake sa dá pripraviť na desiatky spôsobov. Ak ste neskúsili ešte ten s čokoládou, mali by ste to napraviť.

Potrebujeme na 8 porcií:
300 g kakaových sušienok, 120 g masla, 200 g horkej čokolády, 3 vajcia, 1 vanilkový cukor, 120 g prírodného cukru, 400 g krémového syra, 150 g zakysanky

Postup:
Rúru rozohrejeme na 170 °C. Sušienky rozdrvíme a premiešame s rozpusteným maslom. Pripravenú hmotu natlačíme lyžicou na dno a do strán tortovej formy. Korpus zapekáme asi 8 minút vo vyhriatej rúre. Nad vodným kúpeľom rozohrejeme nalámanú čokoládu a odložíme vychladnúť.
Vajcia vyšľaháme s oboma cukrami, vmiešame syr, zakysanku a nakoniec rozpustenú čokoládu. Hmotu premiestnime do formy, uhladíme a pečieme asi 15 minút, potom na dno rúry umiestnime nádobu s vodou, znížime teplotu a dopečieme pri 150 °C asi 45 minút. Cheesecake necháme trochu vychladiť a dáme do chladničky.

Horúce novinky

Nechajte si posielať emailom prehľad horúcich noviniek, nových trendov a chutných receptov.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.