Zdroj: shutterstock

Doprajte si ju tak trochu inak! Vyskúšajte túto našu ľahkú, no vylepšenú verziu kávy

Aj vy ste milovníčkou kávy a každý deň bez nej by bol pre vás nenaplnený? Okrem lahodnej šálky si môžete tento fantastický životobudič vychutnať inými spôsobmi, ktoré si rozhodne zamilujete! A čo je najlepšie, u vás doma...

Čo je to Affogato?
Najjednoduchší kávový taliansky dezert, ktorý nielenže poteší vaše chuťové poháriky, ale vás aj zaručene postaví na nohy. Hotový ho máte skutočne za pár minút a jeho chuť stojí za to. Affogato po taliansky znamená utopený, čo je veľmi výstižné.

Potrebujeme: kvalitnú vanilkovú zmrzlinu, 1,5 dl silného espressa
Postup: Do šálky zo skla vložíme kopček zmrzliny, zalejeme a ihneď konzumujeme.

Naše tipy:
Affogato môžete obohatiť aj obľúbeným likérom (napríklad čokoládovým). Pre zmenu v chuti môžete zmeniť zmrzlinu napríklad na pistáciovú, jogurtovú či stracciatellu. Výraznejšie príchute zmrzliny sa však neodporúčajú. Na vyšperkovanie tohto dezertu môžete navrch pridať aj klasickú šľahačku a ozdobiť podľa vlastnej kreativity. My si tam vieme napríklad predstaviť strúhanú čokoládu.

Zdroj: shutterstock

Horúce novinky

Nechajte si posielať emailom prehľad horúcich noviniek, nových trendov a chutných receptov.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.