Z kancelárií naspäť do home office
Zdroj: Huawei

Z kancelárií naspäť do home office. Tentoraz pripravenejšie

14.10.2020, 00:00 PR Články
Druhá vlna pandémie nabrala na rozmeroch, a tak sa po návrate do kancelárií opäť mnohé z nás presúvajú naspäť do tepla svojich domovov. Niektorým home office vyhovuje viac, iným menej. Podľa jedného z prieskumov až 45 % Slovákov nemá dostatočné sebazaprenie a chýba im socializácia. Pri dodržaní niekoľkých osvedčených pravidiel to však pôjde o niečo ľahšie.

1. VON Z PYŽAMA

Základným predpokladom je vyzliecť si ráno pyžamo a vyliezť z postele. Ak v ňom ostanete celý deň, váš mozog sa nastaví na relax a vaša efektivita bude klesajúcu tendenciu. Nehovoriac o tom, že keď sa aj namaľujete a spravíte si vlasy, akoby ste šli do “ozajstnej” kancelárie, vašej motivácii to len pomôže.

zena za pocitacom
Zdroj: Huawei

2. VLASTNÝ KÚTIK

Ťukanie do klávesnice v kuchyni nie je ideálny scenár. Hrozí vám priveľa rozptýlení. Ak nechcete stratiť na produktivite, vytvorte si vlastný pracovný kútik s maximom denného svetla, ktoré preukázateľne napomáha sústredeniu.

3. ODIZOLUJTE SA

Vyvarujte sa sociálnym sieťam tým, že si zmeníte nastavenia tak, aby ste sa k svojim účtom museli prihlásiť. Počúvajte vhodnú hudbu – na sústredenie ambientné tóny, ku kreatívnym zadaniam rytmickú, no nie rušivú melódiu. Nezabudnite ani na tzv. trojuholníkové pravidlo. Ide o rozmiestnenie vecí tak, aby boli v bezprostrednom dosahu. Centrum trojuholníka je laptop. Ak máte všetko po ruke, nemusíte zbytočne odbiehať. Každé vyrušenie vám zbytočne preruší tok myšlienok. Ak nie ste doma sama, pomôžu aj kvalitné slúchadlá s funkciou dynamického potláčania okolitého hluk - odporúčame bezdrôtové Huawei FreeBuds Pro.

Zena s tabletom
Zdroj: Huawei

​​4. HARMONOGRAM A RUTINA

Sú dva extrémy: tí, čo pracujú príliš veľa (riziko vyhorenia) a tí, čo pracujú málo (najčastejšie prokrastinujú). Plánovanie pracovného dňa pomáha, aby ste neskĺzli ani do jedného z nich. Vstávajte v čase, ako by ste išli do normálne do práce, po ranných rituáloch sa hneď pustite do najťažších úloh, naučte sa vypnúť, tzn. krátke pauzy počas dňa a keď “padla” odpojte sa od všetkého. S plánovaním pracovných povinností vám pomôžu smart technológie - napríklad appka na plánovanie úloh Todoist. Je zdarma a pomôže vám nielen udržať si prehľad o denných povinnostiach, ale namotivuje vás aj k ich odškrtávaniu. Ak máte niektorý zo smartfónov od Huawei, nájdete ju v obchode AppGallery.

zena s mobilom
Zdroj: Huawei

5. NOTEBOOK BEZ KOMPROMISOV

Štatistiky hovoria, že 1 z 10 pracujúcich z domova rieši technické problémy. Keďže IT špecialista, ktorý je po ruke, len čo váš počítač skolabuje, zrejme s vami nezdieľa spoločnú domácnosť, je dobré si preventívne zabezpečiť kvalitnú techniku, ako je napríklad ultratenký Huawei MateBook X Pro s bezrámčekovým displejom a veľkou kapacitou batérie. Ak vám nehovorí nič desiata generácia procesora Intel Core i7, 16 GB operačnej pamäte a obrovský 1TB SSD disk, poteší vás senzor odtlačkov prstov v tlačidle na zapínanie či skvelá funkcia Huawei Share, ktorú oceníte, ak máte smartfón rovnakej značky. S ňou totiž z počítača vybavíte všetko to, čo z telefónu, len pohodlnejšie - od presúvania súborov z PC na mobil, cez odpisovanie na WhatsApp cez klávesnicu počítača až po vybavovanie hovorov v notebooku.

notebook_Huawei
Zdroj: Huawei

​​6. ONLINE SOCIALIZÁCIA

Niekedy môže pocit izolácie navodiť negatívne citové rozpoloženie až stres zo samoty. Nedostatok sociálnej interakcie odstráni pravidelný kontakt s kolegami. Komunikácia je dôležitá z hľadiska udržania firemného working flow, kedy zamestnávateľ získa prehľad o jednotlivých zadaniach či tempe ich plnenia, ale aj kvôli socializácií a za účelom zistenia na čom momentálne ostatní pracujú. Vašim online working place sa môžu stať rôzne platformy, ako Zoom, Microsoft Teams či Skype.

(PR)

Horúce novinky

Nechajte si posielať emailom prehľad horúcich noviniek, nových trendov a chutných receptov.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.