Zdroj: Ryba Košice

Veľký test tresiek v majonéze prekvapil. Nie v každej je to, čo si myslíte.

06.05.2020, 00:00 PR Články
Asociácia spotrebiteľov v SR realizovala test, v ktorom si posvietila na 10 slovenských tresiek v majonéze. Víťazmi sa stali dve lahôdky od Ryby Košice, Treskoslovenská Treska a Treska Exklusiv, ktoré si môžete uloviť v predajniach po celom Slovensku. Test však priniesol aj nepríjemné prekvapenia. Niektoré výrobky označené ako Treska totiž namiesto kvalitného mäsa z tresky používajú lacnejšie náhrady, ako napríklad slede.

S istotou môžeme povedať, že postupom rokov sa treska v majonéze stala doslova národnou špecialitou, ktorú inde vo svete nekúpite. Pravú chuť spomienok s retro receptúrou však Slovákom priniesla až Treskoslovenská Treska originál a už krátko po uvedení na trh si získala srdcia tisícov „treskožrútov“.  Právom sa pýši puncom pravosti, pretože je vyrobená výhradne z treskovitých rýb, tak ako hovorí Československá norma, ale aj samotný názov produktu. Lahodná majonéza a 46% podiel mäsa je to, čo dokonale uspokojí chuťové poháriky. Treskoslovenskú Tresku ocenila aj Asociácia spotrebiteľov v SR, ktorá testovala celkovo desať rôznych tresiek. A takto skončili:

​​ „Treska v majonéze má za sebou takmer 70 ročnú tradíciu, ktorej by mala zodpovedať aj kvalita. Výsledok testu Asociácie spotrebiteľov v SR, ktorý označil naše dva produkty za najlepšie, si veľmi ceníme. Za ich kvalitou stojí najmä receptúra, dôkladne vyberané suroviny bez umelých sladidiel, úcta k našej národnej pochúťke a úprimný zámer spoločnosti RYBA Košice mať najlepšiu tresku,“ uvádza Peter Bačkor, riaditeľ spoločnosti Ryba Košice.

Treska musí byť z výlučne z tresky

Ako sa uvádza v teste, nato, aby bola treska v majonéze kvalitná, nesmie byť zdravotne nebezpečná. Pri mikrobiologickej skúške obstáli všetky výrobky a po nebezpečných baktériách tu nebolo ani stopy. Čo však všetkých nepríjemne prekvapilo, je druh ryby, ktorá sa v niektorých výrobkoch nachádza. Ako totiž hovorí pôvodná Československá norma, ale aj samotný názov produktu, treska v majonéze má byť vyrobená výlučne z treskovitých rýb. Namiesto toho sa však v niektorých produktoch našli slede, v jednom zo šalátov ich je dokonca viac ako samotnej tresky.

Dnes je na trhu viac druhov Tresiek - klasických, exkluzívnych, pikantných a kombinovaných s rôznymi šalátmi. Čo ale robí Tresku Treskou je práve ryba, z ktorej je treska v majonéze vyrobená. A to je biele chudé mäso z tresky, čiže biela masívna svalovina, ktorá patrí do šalátu kvôli svojej štruktúre a farbe mäsa. Tresky, ktoré používame v našich produktoch, prechádzajú hĺbkovým mrazením krátko po výlove, vďaka čomu si ryby zachovávajú svoje nutričné hodnoty a charakteristickú chuť. Našim spotrebiteľom chceme dopriať tú najlepšiu, tradičnú retro receptúru, preto nahrádzanie treskovitých rýb lacnejšími druhmi odmietame,“ dodáva na záver Peter Bačkor.

(PR)

Horúce novinky

Nechajte si posielať emailom prehľad horúcich noviniek, nových trendov a chutných receptov.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.