Halloweenske líčenie, ktoré zvládnete aj sama

28.10.2019, 00:00 PR Články
Chystáte sa na halloweensku párty? Make-up tutoriálov a inšpirácií nájdete na internete nespočetne veľa. Faktom však je, že na väčšinu z nich budete potrebovať aj množstvo špeciálnych líčidiel, doplnkov a poriadnu dávku zručnosti. Preto sme pre vás spolu s blogerkou Janou Hrmovou pripravili jednoduché, no efektné líčenie. Zvládnete ho so základnými produktami. Ak ich nemáte v kozmetickej taštičke, stačí pár klikov na e-shope. K dokonalej vizáži postačí už len čelenka s mačacími uškami, prípadne outfit so zvieracími vzormi, ktoré sú momentálne opäť v kurze.

Ako na to krok za krokom

Na vyčistenú a hydratačným krémom ošetrenú pleť naneste make-up. Kvalitný a odolný základ je v prípade tohto typu líčenia nesmierne dôležitý, preto odporúčame extrémne krycí Make-up Cover. Jeho receptúra bola vyvinutá vo Filmových ateliéroch Barrandov pre potreby profesionálnych vizážistov. Jedinečná krémová konzistencia s obsahom 50 % pigmentov zakryje farebné nedostatky, zjednotí tón pleti a dodá jej zamatovo matný vzhľad.

Paletka očných tieňov Drama, Dermacol – 12,80 eur, exkluzívne dostupná v značkových predajniach Dermacol.

Na celé pohyblivé viečko naneste svetlý perleťový tieň. Následne zvýraznite záhyb oka pomocou tmavohnedej farby a blendovacím štetcom ho rozpracujte dostratena. Tmavý tieň potiahnite smerom von a nahor. Farbu presahujúcu líniu od vonkajšieho kútika oka k obočiu zotrite pomocou vatovej tyčinky, čím vytvoríte presne definovaný tvar.

Mačací pohľad zvýrazní rafinovaná linka. Pomocou čiernej fixky vykreslite klasickú líniu na hornom viečku. Následne ju tým istým smerom vytvorte aj na spodnom. Priestor medzi nimi vyplňte pomocou bielej ceruzky. Má mäkkú tuhu, takže sa s ňou jednoducho pracuje a farba je intenzívna. Dôležitá je tiež voľba riasenky. Postupne sa zužujúca kefka riasy predĺži, a zároveň zahustí, čím vytvorí efekt umelých rias.

Fixka na oči Precise Black, Dermacol – 3,79 eur/1 ml

Automatická ceruzka na oči 16H Matic č.1, Dermacol – 4,95 eur

Riasenka Selfie Mascara, Dermacol – 9,59 eur

Žiaduci 3D efekt s výraznými lícnymi kosťami a líčkami dosiahnete pomocou kontúrovania. Na aplikáciu púdrových farieb je vhodný štetec tulipánového tvaru. Z kontúrovacej paletky naneste tmavšiu farbu pod lícne kosti, hranu čela a čeľusť. Vytvorené kontúry nezabudnite dôkladne rozpracovať. Na večernú udalosť, akou je halloweenska párty, sa dokonale hodí aj trblietavý rozjasňovač, ktorý aplikujte nad lícne kosti, pod vonkajšie kútiky oka.

Kontúrovacia paletka č. 1, Dermacol – 11,49 eur, exkluzívne dostupná v značkových predajniach Dermacol.

Mačacie fúziky a ňufáčik nakreslite fixkou na oči, ktorú ste použili aj na očné linky. Použiť môžete aj dlhotrvácnu čiernu ceruzku, ktorou tiež vytvoríte kontúru hornej pery a následne ju celú vyfarbíte. Na záver aplikuje na hornú peru tmavý tekutý rúž, my sme v tomto prípade zvolili efektný modrý matný odtieň. Na spodnú peru s kontúrou v nude odtieni stačí naniesť neutrálny lesk na pery, prípadne vklepkať perleťový očný tieň.

Tekutý matný rúž Matte Mania č.40, Dermacol – 7,69 eur/3,5 ml

(PR)

Horúce novinky

Nechajte si posielať emailom prehľad horúcich noviniek, nových trendov a chutných receptov.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.