Zdroj: @SistersBakery.sk

Nikdy sa nezunuje

08.08.2019, 00:00 PR Články
Patrí k najznámejším syrom na svete, konzumuje sa na mnoho spôsobov, studený aj v tepelnej úprave. Jeho ušľachtilá pleseň ho robí výnimočným. Ak ste ešte nevyskúšali, neváhajte.

Grilovaný camembert

Syr camembert potrieme veľkoryso z oboch strán olivovým olejom, posypeme steakovým korením a necháme chvíľu postáť. Rozohrejeme si grilovaciu panvicu, ak pripravujeme syr priamo na grile, pripravíme si grilovacie tácky. Syr opekáme z oboch strán, kým sa na ňom nevytvoria opečené pásiky. Servírujeme ešte teplý, napríklad s opečenou bagetou a s lahodným dúškom vína.

 K syru typu Camembert odporúčame Rulandské biele VITIS Galéria. V jeho vôni nájdete nádych leta, letných kvetín a citrusových plodov. Má veľmi komplexnú chuť a hodí sa aj na letnú grilovačku, k jedlám z hydiny, rybám, aj  plodom mora. Toto víno získalo na medzinárodnej výstave Biel Vinalia® 2019 a na výstave Víno Bojnice striebornú medailu.“ www.vitis.sk

Zdroj: @SistersBakery.sk

Ak si kúpite víno VITIS Galéria počas leta, zároveň sa zaregistrujete do súťaže na www.vitis.sk, tak možno práve vy budete jedným z výhercov.

Počas celého leta, každý týždeň venuje VITIS tri kartóny lahodného vína a na záver budú všetci zúčastnení zaradení do losovania o hlavnú cenu letnej promo súťaže - paletu vína.

VITIS vám želá krásne leto plné zážitkov a dobrodružstiev a hlavne: Na zdravie!

 (PR)

Horúce novinky

Nechajte si posielať emailom prehľad horúcich noviniek, nových trendov a chutných receptov.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.