lipstick
Zdroj: shutterstock.com

Doprajte si plné pery, po akých ste túžili. Bez akéhokoľvek estetického zákroku!

Využiť pri líčení svetlo a tieň je tak trochu dievčenské, ale keď viete ako na to, dosiahnete žiadaný efekt a pritom budete vyzerať prirodzene.

"Tieňované pery pôsobia plnšie," hovorí kozmetička Linda Vals a ukazuje, ako správne postupovať.

"Začnite hnedou ceruzkou na oči," radí Vals. Tmavohnedou ceruzkou si stmavte ale len oba kútiky úst, na každej strane si urobte dve bodky. Potom použite svetlejšiu ceruzku na oči a obtiahnite pery od tmavohnedých bodiek po celom obvode, ako píše idnes.cz.

"Obchádzame pery na ich úrovni. Ak ich chcete zväčšiť, starostlivo vykresľujte linku tesne nad, v prípade, že ich chcete zmenšiť, potom tesne pod líniou pier. Dôležité je napojiť všetky časti na seba tak, aby tvorili jednu linku," opisuje postup na videu kozmetička.

V tejto fáze príde na rad samotný štetec na pery, ktorým rozmažte ceruzku dostratena. Nakoniec na pery naneste lesk. "Ideálne do hneda, alebo bezfarebný. Ak by ste zvolili nejaký s ružovým nádychom, potom by ste aj ceruzku na oči museli vybrať s ľahkým staroružovým tónom," vysvetľuje Vals.

Na strany pier príde svetlohnedý lesk a na stred perleťový svetlý, čím pri tieňovaní docielite vytúžený kontrast.

Horúce novinky

Nechajte si posielať emailom prehľad horúcich noviniek, nových trendov a chutných receptov.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.

Ticketportal.sk