women wardrobe
Zdroj: shutterstock.com

Nikdy neviete, čo na seba? Naučíme vás nakupovať efektívne!

redakcia EVITA 17.05.2020, 13:45 Krása a móda
Prinášame vám pár rád, ako nezahltiť skrine zbytočnosťami, ktoré aj tak nikdy nebudete nosiť. Naopak, prezradíme vám tipy, do ktorých kúskov sa rozhodne oplatí investovať.

Každá z nás má niekedy pocit, že nemá čo na seba, a že je nevyhnutné šatník okamžite doplniť. Po niekoľkých hodinách strávených v kabínkach a strate nemalých čiastok nám skrine praskajú, avšak opäť prichádza zrada. Stále nemáme čo na seba!

TRENDY

V tomto prípade je lepšie vybrať iba v obmedzenom množstve. Je pravda, že móda sa stále vracia, ale v rôznych obmenách a variáciách. Trendové kúsky vyberajte vždy na začiatku sezóny alebo najlepšie ešte s predstihom, nikdy nie vo výpredaji. Vyberte si maximálne dva trendy, ktoré oživia váš štýl. Nikdy nekupujte zladené outfity, ale len jednotlivé kúsky, ktoré je možné kombinovať.

STÁLICE

Vytvárajú vás osobitý štýl a denne vám pomáhajú pri výbere outfitu. Práve stálice by mali tvoriť prevažnú časť vášho šatníku. Pri ich nákupoch by sme mali okrem nutného zoznamu, mali vyberať kvalitne. Ide o oblečenie, ktoré potrebujeme každý deň a nechceme ho nakupovať stále znova a znova. Je teda vhodné kontrolovať zloženie, ale zároveň dbať na údržbu a držať sa rád výrobcu. Prekvapivo, tu nie je príliš obmedzený ani počet kusov rovnakého druhu. Ak budete mať päť bielych košieľ a ďalšie tri biele iného odtieňu alebo so vzorom, rozhodne sa nestratia a vy nebudete musieť každý deň prať.

DOPLNKY

Asi najpríjemnejší nákup, ktorý neprináša veľa obmedzení. Pri výbere by ste ale mala mať aspoň hrubú predstavu outfitu, s ktorým doplnky skombinujete. Zhodnoďte, či doplnky zodpovedajú vášmu štýlu, vkusu aj šatníku, aby ste nešliapli vedľa. Vďaka Coco Chanel, ktorá nás oslobodila od nutnosti mať iba pravé šperky a perly, môžeme nakúpiť krásnu a pritom lacnú bižutériu alebo umelé kožušiny a látky.

Platí však jedno pravidlo: pri ich nosení vždy dbajte na harmóniu, nie je nutné ukázať celú zbierku naraz.

ZĽAVY

Obľúbené v období výpredajov. Aj krátkodobé sezónne zľavy nám vždy prinášajú veľkú radosť a bohaté utrácanie. V zľavách však dávajte pozor na kvalitu a posúďte, či konferenčné oblečenie nebudú mať v danú chvíľu všetky kolegyne v práci. Kontrolujte správnu veľkosť a nenakupujte oblečenie s myšlienkou, že do neho raz schudnete.

Ani tu nemôžeme zabúdať na svoj osobitý štýl, inak stratíte veľa peňazí, ktoré ste mohla neskôr využiť na to pravé oblečenie.

Horúce novinky

Nechajte si posielať emailom prehľad horúcich noviniek, nových trendov a chutných receptov.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.

Ticketportal.sk