farba na vlasyy
Zdroj: shutterstock.com

Čo robiť, aby bola farba vašich vlasov vždy maximálne žiarivá? Hairstylistka odpovedá!

Chcete aby vaše vlasy boli vždy lesklé a pôsobili ako čerstvo nafarbené? Prezradíme vám, bez čoho to nepôjde.

Opýtali sme sa hairstylistky Henriety Návratkovej, čo robiť, aby nám farba držala čo najlepšie:

Blond odtiene by sa mali farbiť asi každých 4-5 týždňov a tak isto aj červené odtiene, ktoré sa veľmi rýchlo vymývajú. Melír, ombré či balayage stačí dorábať každé 2-3 mesiace. Dôležité je aj to, ako sa o vlasy zákazníčka stará, či používa správne prípravky. Aj časté fúkanie a žehlenie farbu tlmia.  Ak je vlas vo svojej prírodnej farbe svetlý, farba drží dobre aj 2-3 mesiace, ak je vlasy tmavý, pigment preráža farbu a tá následne žltne. Brunetky nemajú až taký veľký problém, farba sa síce tiež vymýva, ale ja to najmenej náročná farba. Ak sú vlasy príliš svetlé a farba príliš tmavá, treba dofarbovať často, pretože odrast pôsobí ako plešina.

farbenie vlasov
Zdroj: shutterstock.com

Pred farbením nenanášajte na vlasy rôzne stylingy, ako je olej, tužidlo a lak. Tieto produkty vlas obaľujú a farba sa tak nemusí dostatočne "nalepiť" na vlas a vlasy neumývajte minimálne dva dni pre farbením. Po farbení ich zas neumývajte vlasy najbližších 24 – 72 hodín, aby sa farba na vlasoch dobre „usadila“. Tiež je fajn neumývať si vlasy horúcou vodou ale skôr vlažnou a vlasy sa snažte žehliť si čo najmenej. Rovnako morská voda ale aj silno chlórovaná prospievajú k predčasnému vymývaniu farby. Pri pohybe na slnku je dobré používať produkty s UV ochranou.

henrieta navratkova hairstylistka
Zdroj: henrieta navratkova

Horúce novinky

Nechajte si posielať emailom prehľad horúcich noviniek, nových trendov a chutných receptov.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.