dermaplaning
Zdroj: instagram/advancedclinic_monaco

Aj ženy si holia tvár. Tie, čo to skúsili, si to nevedia vynachváliť!

Znie to veľmi divne a aj to divne vyzerá, no robia to už stovky žien na celom svete a túto procedúru ponúkajú aj prestížne salóny krásy. Holenie jemných chĺpkov z tváre vraj prospieva pleti a je to dokonalý antiaging. Vo videu vám youtuberka Jana Hrmová ukáže, ako to robí ona.

Robila to vraj aj Marilyn Monroe, Elizabeth Taylor a japonské ženy na holení tváre fičia už desaťročia. Pleť po oholení jemných, broskyňových chĺpkov, ktoré má skoro každá žena vraj pôsobí hladšie a jemnejšie. U nás sa k tomuto trendu pridala krásna youtuberka Jana Hrmová, ktorá sa holí už tri roky a tvrdí, že nič lepšie pre svoju pleť urobiť ani nemohla. Lepšie k nej prilnie makeup a lepšie sa do nej aj vstrebú krémy a séra. Pleť po procedúre je vraj okamžite hladšia, mladšie vyzerajúca a oveľa žiarivejšia. Čo je však najlepšie, a súhlasia s tým aj odborníci, že ide o veľmi účinný antiaging. Pri holení si dávate vlastne s chlpami dole aj najvrchnejšiu časť pokožky, čím sa vyhladzuje a obrusuje ako pri dermabrázii. Tento proces „nakopne“ tvorbu kolagénu a celkovú regeneráciu kože. Preto tvár mužov, ktorí sa pravidelne holia pôsobia mladšie a hladšie, ako ženy v tom istom veku. Celkom to dáva zmysel, nie?

Tmavé a hrubé?

Iste sa bojíte, že po tejto procedúre vám stmavnú a najmä zhrubnú chĺpky a budete sa tak musieť holiť už stále. Nie je to vraj pravda a ženy, ktoré sa holia tvrdia, že nič podobné sa im nestalo. Z informácií, ktoré sme na túto tému hľadali sme sa dopátrali k vysvetleniu, že ženy nemajú hormonálne dané hrubnutie chlpov v oblasti tváre.

Ako sa to robí?

V drogérii sa už dá normálne zohnať špeciálna britva určená na dermaplaning, vystačíte si však aj s obyčajnou dvojčepieľkovou žiletkou a penou na holenie pre ženy. Keď tvár oholíte, nezabudnite ju poriadene vydezinfikovať. Holiť by ste sa pre maximálny efekt mali tri krát do týždňa, na začiatok však vyskúšajte raz.

 

Horúce novinky

Nechajte si posielať emailom prehľad horúcich noviniek, nových trendov a chutných receptov.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.

Ticketportal.sk