Meghan a Harry
Zdroj: TASR

FOTO VO VNÚTRI: Ten je rozkošný! Meghan a Harry prvýkrát ukázali svojho synčeka

Dieťa bolo od svojho príchodu na svet s rodičmi v sídle Frogmore Cottage neďaleko Windsorského hradu.

Britský princ Harry a jeho manželka Meghan ukázali v stredu verejnosti svojho prvorodeného syna, jeho meno však stále neprezradili. Vojvoda a vojvodkyňa zo Sussexu potomka predstavili médiám v Sieni svätého Juraja na Windsorskom hrade, informuje webový portál spravodajskej stanice Sky News.

Kráľovský pár novinárom povedal, že je svojím synom, ktorý sa narodil v pondelok ráno, "unesený". Potomka držal v náručí Harry a spoločne s Meghan odpovedali na otázky. Vojvodkyňa oznámila, že novorodenca neskôr ukážu kráľovnej Alžbete II. a princovi Philipovi, ako aj jej matke Dorii, ktorá pricestovala z Los Angeles.


Novorodenec, ktorému britské médiá dali prezývku "Baby Sussex", je prvé dieťa zmiešanej rasy narodené vysoko postaveným členom britskej kráľovskej rodiny za stáročia a v nástupníckej línii mu patrí siedme miesto. Dieťa však podľa odborníka na kráľovský dvor Alastaira Brucea nedostane titul princ, ale gróf z Dumbartonu.

Dieťa bolo od svojho príchodu na svet s rodičmi v sídle Frogmore Cottage neďaleko Windsorského hradu. Pôrod prišiel menej než za rok po svadbe Harryho (34) a Meghan (37). Pár sa zasnúbil po 16 mesiacoch známosti. Favoritmi stávkových kancelárií na možné meno ich potomka sú Alexander a Spencer - rodné meno princeznej Diany.

Prvým v nástupníckej línii na trón je chlapcov starý otec princ Charles, ďalej jeho strýko princ William, bratranec princ George, sesternica princezná Charlotte, bratranec princ Louis a otec princ Harry.

baby sussex
Zdroj: TASR

Horúce novinky

Nechajte si posielať emailom prehľad horúcich noviniek, nových trendov a chutných receptov.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.