Meghan Markle a princ Harry
Zdroj: REUTERS

Následník trónu č. 7: Bude sa volať Arthur?

Veľká Británia aj celý svet je už niekoľko týždňov na nohách! A konečne sa dočkali.

Vojvodkyňa zo Sussexu Meghan (37) priviedla svoje prvé dieťa v pondelok 6. mája, v skorých raných hodinách. Aj keď darčeky a oslava, ktorá predchádzala narodeniu dieťatka, naznačovala, že to bude dievčatko, Meghan a Harry (34) sa tešia z chlapčeka. Kráľovský potomok prišiel na tento svet o 5:26 a vážil 3260 gramov. Dieťatko aj samotná Meghan sú zdraví a v poriadku a v najbližších dňoch si užijú veľkú slávu. „Vojvodkyňa aj dieťa sú obaja zdraví a v poriadku. Dvojica ďakuje všetkým za ich záujem a podporu počas tejto pre nich špeciálnej chvíle v živote,“ oznámili na oficiálnom instagramovom profile Sussex Royal.

Šťastný Harry predstúpil pred novinárov a nezabudol poďakovať verejnosti za podporu počas manželkinho tehotenstva. Ako tiež prezradil, ešte stále rozmýšľajú nad menom novorodenca. To by mali prezradiť už po dvoch dňoch od pôrodu. V stávkových kanceláriách však už medzičasom vedú tipy ako James, Arthur, Philip či Albert. Mená pre britských kráľovských potomkov sa tradične vyberajú z relatívne úzkeho okruhu tých, ktoré už v minulosti mali členovia kráľovskej rodiny.

Harry a Meghan sa teraz budú musieť rozhodnúť, či v tomto smere budú nasledovať skôr tradíciu alebo pre svojho potomka vyberú neobvyklejšie meno. Ich prvorodený syn je aktuálne siedmym v nástupníckej línii na britský trón, a je teda nepravdepodobné, že by sa v budúcnosti mohol stať kráľom. Práve preto by pár mohol mať pri výbere jeho mena väčšiu slobodu. Nechajme sa teda prekvapiť, aké meno napokon vyberú.

 

Horúce novinky

Nechajte si posielať emailom prehľad horúcich noviniek, nových trendov a chutných receptov.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.