Zdroj: profimedia

Bola to láska na prvý pohľad. Princ Philip sa kvôli tomu, aby mohol byť s Alžbetou, vzdal všetkého

Aj keď sa zdalo, že vzťahom s Alžbetou veľa získal, v skutočnosti veľa obetoval... a to všetko preto, lebo ju nesmierne miloval.

Najstaršia dcéra kráľa Juraja VI. sa s Philipom zoznámila ešte v čase, keď bola malým dievčatkom. Na svadbe, ktorú obidvaja navštívili, si však pochopiteľne nevenovali veľkú pozornosť. Zatiaľ čo mal Philip 13 rokov a pomaly sa dostával do puberty, Alžbeta bola nevinným 8-ročným dievčatkom, ktoré sa o chlapov ešte ani zďaleka nezaujímalo. 

​O päť rokov neskôr sa ich cesty skrížili opäť. Budúca kráľovná sa vtedy už na prvý pohľad zamilovala do Philipa. Rovnako učarovala aj ona jemu, no to zistila až o čosi neskôr. Kvôli príliš nízkemu veku si dvojica začala spočiatku len vymieňať listy. To im však nestačilo a nasledovalo stretávanie, ktoré sa premenilo na silnú lásku. Dokonca až takú silnú, že sa Philip rozhodol Alžbetu požiadať o ruku. V tom čase mala budúca kráľovná len 20 rokov, no neváhala ani sekundu. Vedela, že princ Philip je ten pravý, jediný muž, s ktorým chce stráviť zvyšok svojho života. 

Zdroj: Royal Family

​S výdajom nemal problém ani samotný kráľ Juraj VI., ktorému sa dánsko-grécky princ pozdával. Videl v ňom skvelého chlapa pre svoju dcérku, no napriek tomu trval na jednej veci - aby so svadbou počkali, kým Alžbeta dovŕši 21 rokov. O čosi väčší strach mala Alžbetina mama, ktorá mala pocit, že sa jej dcéra vrhla do vzťahu a svadby príliš skoro. V konečnom dôsledku sa však aj ona presvedčila, že Philip a Alžbeta sú pre seba jednoducho stvorení. ,,Naša dcéra si berie muža, ktorého miluje,'' zhrnul všetky možné konšpirácie médií jej otec. 

Článok pokračuje na ďalšej strane

Horúce novinky

Nechajte si posielať emailom prehľad horúcich noviniek, nových trendov a chutných receptov.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.