Zdroj: shutterstock

Takto vyzerali rodičia Fredieho Mercuryho. Na koho sa slávny spevák viac podobal?

redakcia EVITA 05.09.2020, 15:30 Celebrity
To, ako vyzerala hudobná legenda a frontman skupiny Queen vie dnes nepochybne každý. Vedeli ste však ako v skutočnosti vyzerali jeho rodičia?

Freddie Mercury síce mal britské občianstvo, no nenarodil sa v Anglicku. Jeho indickí rodičia, Jer a Bomi Bulsara, sa obaja narodili v Gudžaráte. Ich prvé a najstaršie dieťa, Freddie Mercury, sa narodil na pobreži Afriky, konkrétne v Zanzibare, kde sa manželia presťahovali kvôli práci otca. K chlapcovi, ktorý dostal pri narodení meno Farrokh Bulsara, o deväť rokov pribudla aj sestra Kashmira.

Keď mal Freddie približne 17 rokov, v Zanzibare začala zúriť revolúcia. Počas nej bolo zabitých mnoho osôb arabského, ale aj indického pôvodu, a tak sa rodina rozhodla emigrovať do Veľkej Británie. Keďže otec speváka pracoval ako pokladník na britských koloniálnych úradoch, nebol to veľký problém. Presťahovali sa do útleho domu v Middlesexe. Práve to bol jeden z prvých krokov, ktoré Freddiemu otvorili dvere do veľkého sveta šoubiznisu.

Rodičia Freddieho Mercuryho:

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

Freddie Mercury's parents, Bomi and Jer Bulsara on their wedding day, 1946. Repost via @lostinhistorypics

Príspevok, ktorý zdieľa Jennifer S. White (@jenniferswhite),

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

. ▶️The late Jer Bulsara, Freddie's mum, always talked so proudly about her son: "When he finished his studies I asked him: 'What are you going to do, son?', and he said he didn't know. I remember him filling out application forms for jobs and saying, 'I hope I don't get it'. Most of our family are lawyers or accountants, but Freddie insisted he wasn't clever enough and wanted to play music and sing. I felt particularly sad when he decided to leave home and move to a flat in west London. He was always playing music and an elderly neighbour complained about the noise so he said it was time to go. I remember one day he was watching Elvis Presley on TV and he said: 'I'm going to be like him one day'. After he passed, l was watching the Olympic closing ceremony when my boy's image suddenly appeared on a screen and I just I cried out, I miss him so much. They showed John Lennon too, but there was much more applause for my Freddie', she says with a big, cheeky smile". . . . . . . . #freddiemercury#farrokhbulsara#jerbulsara#queen#queenband#rock#rockstar#mercury#forever#freddiefriday#friday#legend#happyfreddiefriday#70s#80s

Príspevok, ktorý zdieľa Freddie Mercury (@mercury_mylove),

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

Oggi è il compleanno di #BomiBulsara. Il papà di Freddie avrebbe compiuto 111 anni

Príspevok, ktorý zdieľa Queen Forever Blog (Andrea) ?? (@queenforeverblog_andrea),

Sestra:

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

#Freddiemercury #Queen #KashmiraCooke

Príspevok, ktorý zdieľa meow (@fre_meow),

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

Kashmira Cooke and her brother. I love this ♥️♥️♥️

Príspevok, ktorý zdieľa ?brandyjo? (@one.hysterical.queen),

Horúce novinky

Nechajte si posielať emailom prehľad horúcich noviniek, nových trendov a chutných receptov.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.

Ticketportal.sk