Zdroj: Wikimedia

Bolestivý život Fridy Kahlo: Potratila bábätko a jej manžel ju následne podviedol s vlastnou sestrou

redakcia EVITA 21.07.2020, 21:00 Celebrity
Žena, ktorú celý život sprevádzalo trápenie, sa snažila svoju bolesť preniesť do svojich obrazov.

Frida sa narodila v roku 1907, no svoj dátum narodenia zmenila na rok 1910 kvôli mexickej revolúcii, s ktorou chcela byť prepojená. Už od detstva sa líšila od svojich spolužiakov, jednu nohu mala totiž kratšiu a užšiu než druhú. Stala sa tak terčom posmeškov a nadávok od spolužiakov. 

Jej trápenie nabralo spád v jej 18-tich rokoch, keď bola účastníčkou autonehody. Tá jej spôsobila vážne zdravotné komplikácie, ktoré ju na niekoľko mesiacov pripútali na posteľ. To, že vôbec prežila, považovali všetci za zázrak. Frida však tvrdila, že práve maľovanie, ktoré začala rozvíjať práve ako bezvládna na posteli, jej zachránilo život.

Diego Rivera však nikdy nebol mužom, ktorý by vedel zotrvať v manželstve. Aj keď Frida o jeho prelietavej povahe vedela, predsa si pred jeho správaním zatvárala oči. Maliarka totiž veľmi túžila po dieťati, ktoré jej však nikdy nebolo dopriate. Všetky jej tehotenstvá skončili potratom, a Frida spoznala opäť obrovskú bolesť. Ďalšia prišla krátko na to, ako zistila, že ju Diego začal podvádzať s jej vlastnou sestrou. Rozviedla sa s ním a začala sa obliekať ako muž. 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

“No te olvides de mí. No me dejes sola.” . . . . #FridaKahlo #Love #Painter #Artist #Photography #Legend #Mexico

Príspevok, ktorý zdieľa Frida Kahlo (@fridakahlo),

O pár rokov sa jej zdravotný stav zhoršil a skončila hospitalizovaná v nemocnici. Tam ju Diego požiadal o ruku a ona ochotne súhlasila. O pár týždňov na to jej však diagnostikovali penumóniu, ktorej podľahla. Krátko predtým namaľovala svoj posledný obraz Viva La Vida. 

Horúce novinky

Nechajte si posielať emailom prehľad horúcich noviniek, nových trendov a chutných receptov.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.

Ticketportal.sk