Zdroj: shutterstock

Stav britského premiéra sa nečakane zhoršil. Boris Johnson je v nemocnici

redakcia EVITA 07.04.2020, 11:30 Celebrity
Aj keď britský premiér všetkých ubezpečoval, že má situáciu pod kontrolou, jeho stav sa nečakane zhoršil.

Pred viac ako týždňom informoval britský premiér občanov o svojom zdravotnom stave. Boris Johnson priznal, že tak, ako už vyše milión ľudí na svete, aj on ochorel na koronavírus. Britov však ubezpečil, že všetko má pod kontrolou a naďalej sa prostredníctvom videohovorov bude zúčastňovať dôležitých zasadnutí a spolu s vládom bude robiť všetko pre to, aby nový vírus čo najskôr zastavili. 

Zdá sa však, že svoj zdravotný stav podcenil. Po tom, ako na poslednej video konferencii jednania vlády začal kašľať a chrchlať, sa obrátil na lekára. Tí mu odporučili okamžitú hospitalizáciu v nemocnici, čo nakoniec Johnson prijal. Zo začiatku sa však podľa zdroja z jeho blízkeho okolia chcel chorobe vzoprieť sám, nakoľko chcel dokázať, že nie je žiaden slaboch.

Podľa zahraničných médií sa nejednalo o žiadne rutinné vyšetrenie, ako sa snažila prezentovať vláda. Johnson by mal byť údajne hospitalizovaný na jednotke intenzívnej starostlivosti, kde je pod prísnym drobnohľadom lekárov. 

Horúce novinky

Nechajte si posielať emailom prehľad horúcich noviniek, nových trendov a chutných receptov.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.

Ticketportal.sk