Zuzana Caputová
Zdroj: shutterstock.com

Šľachetné gesto Zuzany Čaputovej. Ľuďom, ktorí prežili výbuch v Prešove, poskytla prezidentský priestor

redakcia EVITA 06.12.2019, 21:00 Celebrity
Tragédia, ktorá sa odohrala v piatok poobede, nenechala chladnou ani našu prezidentku.

V piatok, 6.decembra sa ozval na prešovskom sídlisku výbuch. Jedna z bytoviek sa ocitla v plameňoch. Aj keď na miesto takmer okamžite dorazili záchranárske jednotky, 5 ľudí sa zatiaľ podľa medializovaných informácií nepodarilo zachrániť. 

Celé Slovensko sa tak snaží pomôcť rodinám, ktoré ostali pred sviatkami bez domova. Pripájajú sa tak k zbierke, ktorú zriadilo mesto Prešov. Pomocnú ruku podala aj prezidentka Zuzana Čaputová. Tragédia, ktorá sa odohrala na východe Slovenska, ňou otriasla. ,,Po konzultáciách s prezidentskou kanceláriou a po overení jej možností som ponúkla rodinám, ktoré pri nešťastí v Prešove prišli o strechu nad hlavou, pomoc. Niekoľko rodín môže bývať cez vianočné sviatky, a podľa vlastnej potreby aj dlhšie, v ubytovacom zariadení prezidentskej kancelárie v Tatranskej Javorine," vyjadrila sa prezidentka. Do oficiálneho fondu darovala taktiež 5 tisíc eur.

Horúce novinky

Nechajte si posielať emailom prehľad horúcich noviniek, nových trendov a chutných receptov.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.

Ticketportal.sk