Seriál Za sklom
Zdroj: Marian Datko

Ján Koleník prezrádza, že jeho postava Nora v Za sklom III opäť prejde prekvapivým vývojom

Eurotelevízia 21.10.2019, 16:00 Celebrity
Pri nakrúcaní tohto seriálu mal rád aj náročné nácviky boxu a bitiek so zbraňami. Ale teraz bude napätie gradovať najmä prostredníctvom vzťahov.

Prvá aj druhá séria Za sklom boli plné akčných scén, no ukázalo sa, že divákov na tomto seriáli viac zaujímali vzťahy medzi postavami. „Ich psychická odolnosť, vzájomná nedôvera a podozrievanie, ktoré vyplynuli zo situácie, v akej sa pohybovali. Čiže prostredie plné korupcie, prepojenia na mafiu a frustrácia zo zle fungujúceho systému. Skrátka, psychológia dosiahla väčší efekt ako drsné bitky,” vysvetľuje Ján Koleník, ktorý v ňo, stvárňuje vyšetrovateľa Nora a dodáva, že  aj on má pri pozeraní filmov či seriálov rovnakú skúsenosť, viac ho bavia medziľudské vzťahy ako veľké vizuálne efekty, rozbíjanie áut alebo potoky krvi. „Hoci musím priznať, že som sa ako muž rád zúčastňoval náročných nácvikov boxu a bitiek so zbraňami. No v tom, že ich teraz bolo pri nakrúcaní menej, bola aj výhoda. Bolo leto, nemuseli sme sa až tak veľmi potiť,“ smeje sa.

Reflektuje súčasnosť

A ako sa bude jeho postava vyšetrovateľa Nora vyvíjať? „Atmosféra v polícii, politike, ale aj celkovo v krajine je taká narušená, že nikto nikomu nedôveruje, dochádza v nej k vnútornému rozkladu, no a aj moja postava prechádza opäť prekvapivým vývojom,“ naznačuje a jedným dychom dodáva, že je za rolu v tomto seriáli vďačný, lebo poukazuje na aktuálnu spoločensko-politickú situáciu a náladu v našej spoločnosti. „Diváci budú presne vedieť, o čom je reč, pretože sa to na Slovensku naozaj deje. Myslím si, že Za sklom je veľkým prínosom a hodnotou, lebo keď si ho niekto pozrie o pätnásť rokov, povie si, že JOJ-ka natočila veľmi dobrú reflexiu súčasnosti, takmer dokument.“

Oslava storočnice

Ak radi zájdete na Jána Koleníka aj do divadla, jeho jesenná divadelná sezóna súvisí s oslavou storočnice Slovenského národného divadla. „Skúšame zaujímavé tituly, ktoré vypovedajú o komunite v divadle, o tom, ako sa herec pasuje so svojím vnútrom, kým dospeje k zmysluplnému výsledku. A celkovo o pocte divadelnému prostrediu…” Aktuálne ho môžete vidieť v hre Celé zle, ktorá rozpráva o tom, ako mechanizmus divadla nefunguje. A aké sú jeho herecké méty? „Čakám na projekt s hlbšou, zložitejšou témou. Na nejaký poriadny herecký charakter.“ Ambície preraziť v zahraničí, hoci by na to určite mal, ho nemátajú.  „Žijem pri zemi, u nás máme o čom hrať,“ hovorí so smiechom. „Pravdaže, rád by som účinkoval v špičkovom projekte, kde má herec perfektné podmienky na tvorbu. Ale už som si zvykol na naše pomery, v ktorých je všetko trochu narýchlo, trochu improvizované. Aspoň máme väčšiu motiváciu a radosť, keď to niekoho zaujme. Veď nemusíme byť rozmaznaní…“

Horúce novinky

Nechajte si posielať emailom prehľad horúcich noviniek, nových trendov a chutných receptov.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.

Ticketportal.sk