Karel Gott
Zdroj: archív Mafra

S chorobou bojoval až do posledného momentu. Karel Gott podľahol leukémii

redakcia EVITA 02.10.2019, 11:00 Celebrity
Najznámejší český slávik aj napriek hrozivej diagnóze veril, že sa jeho zdravotný stav dá do poriadku.

To, že nie je v najlepšej forme priznal Karel Gott len pred niekoľkými týždňami. Špekulácie o tom, že je ťažko chorý potvrdil po tom, ako ho paparazzi niekoľkokrát prichytili vychádzať z nemocnice. ,,Pred štyrmi rokmi som pre agresívny nádor podstúpil veľmi intenzívnu liečbu, ktorá viedla k jeho úplnému vymiznutiu. Zhruba pred rokom a pol sa u mňa objavila porucha krvotvorby v podobe myelodysplastického syndrómu. Napriek niekoľkým druhom liečby prešlo bohužiaľ toto ochorenie v uplynulých mesiacoch do akútnej leukémie,” prezradil fanúšikom začiatkom septembra.

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

Děkujeme mistře !!! Rest in peace❤️ #artistneverdie #artist #karelgott #best #song #die #mistr

Príspevok, ktorý zdieľa MERCHER #mercherstore (@mercherstore),

Tisíce osobností a fanúšikov maestrovi vyjadrovali podporu a priali zlepšenie stavu. Bohužiaľ sa tak nestalo. Ako informovala česká tlačová agentúra, Karel Gott vo veku 80 rokov podľahol svojej chorobe v utorok večer. Informáciu potvrdila aj Gottova hovorkyňa.

Počas jeho liečby mu bola oporou najmä jeho rodina. Jeho posledné želanie bolo, aby mohol zomrieť v kruhu svojej rodiny. To sa tak aj napokon stalo a mnohonásobný zlatý slávik odišiel z tohto sveta v spánku pri svojich najbližších.

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

A teď se konečně pouštím do fotek...

Príspevok, ktorý zdieľa Karel Gott (@officialkarelgott),

Horúce novinky

Nechajte si posielať emailom prehľad horúcich noviniek, nových trendov a chutných receptov.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.

Ticketportal.sk