Zdroj: instagram.com

Z ikonického filmu ju poznáme všetci. Ako však vyzerala herečka z Titanicu v mladosti?

redakcia EVITA 27.07.2019, 14:00 Celebrity
Gloria Stuartová, ktorá stvárnila staršiu verziu Rose v Titanicu, bola považovaná za jednu z najkrajších žien šoubiznisu. Známa však bola aj pre svoj intelekt a zmysel preti umenie.

Americká herečka sa začala venovať umeniu hneď po vysokej škole. Okrem divadla inklinovala aj k výtvarnému umeniu a tvorivému písaniu. Herectvo však bolo jej najsilnejšou stránkou. Už po niekoľkých divadelných predstaveniach v Kalifornii sa jej tak podarilo podpísať zmluvu s filmovým nakladateľstvom a o pár rokov nato sa stala vychýrenou hviezdou.

Zdroj: instagram

V časoch svojej najväčšej slávy sa však rozhodla z Hollywoodu stiahnuť. Namiesto účinkovania vo filmoch a divadelných predstaveniach sa uchýlila k písaniu vlastných kníh a obrazov. Počas vojny sa dokonca stala aktivistkou, ktorá veľmi rázne vyjadrovala nesúhlas s nacistami. 

Zdroj: instagram

Až v pokročilejšom veku sa opäť rozhodla vrátiť na filmové plátna. Jej najznámejšou úlohou bolo stvárnenie staršej hrdinky Rose, ktorá rozprávala príbeh o nešťastnej láske. Za túto rolu bola Gloria nominovaná na Oscara v kategórii za najlepší ženský herecký výkon vo vedľajšej úlohe. Stala sa tak historicky najstaršou nominovanou ženou.

Pred 15-timi rokmi Glorii diagnostikovali rakovinu pľúc. Napriek tomu sa jej podarilo bojovať neuveriteľných 6 rokov. Charizmatická herečka si tak stihla ešte sfúknuť 100-tú sviečku na narodeninovej torte. Od jej smrti ubehlo už síce takmer 9 rokov, no kvôli jej tvorivej duši zanechala na tomto svete výraznú stopu. 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

#gloriastuart #1930smoviestars

Príspevok, ktorý zdieľa David Sadowski (@thetrolleydodger),

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

#gloriastuart #oldhollywood #vintage #classic #classichollywood #classicbeauty #beauty #beautiful #legend #icon #leadinglady #hollywoodactress

Príspevok, ktorý zdieľa Daniel (@daniel_5__1078),

Horúce novinky

Nechajte si posielať emailom prehľad horúcich noviniek, nových trendov a chutných receptov.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.

Ticketportal.sk