Kráľovná Elizabeth II.
Zdroj: shutterstock.com

Britská kráľovná Alžbeta II. oslávila 93. narodeniny. Pozrite si outfity z tejto slávnosti

Alexandra Valková, tasr 10.06.2019, 10:00 Celebrity
Na oslave sa spoločne s Alžbetou II. zúčastnila celá kráľovská rodina vrátane vojvodkyne zo Sussexu Meghan. Podujatie bolo jej prvou verejnou akciou od pôrodu prvého syna Archieho pred štyrmi týždňami.

Britská kráľovná Alžbeta II. absolvovala v sobotu oficiálnu oslavu svojich 93. narodenín. Pri tejto príležitosti sa v centre Londýna konala tradičná výročná vojenská prehliadka, informovala spravodajská televízia BBC.

Kráľovná sa v svetlobielom kostýme a klobúku previezla v kočiari centrom mesta. Jej manžel - princ Philip - po jej boku chýbal. Philip, ktorý oslávi čoskoro svoje 98. narodeniny, sa na verejných podujatiach už nezúčastňuje. Medzi oficiálnymi pozvanými hosťami, ktorí si prezreli veľkolepú prehliadku viac ako 1400 vojakov v slávnostných červených uniformách, bola napríklad dosluhujúca premiérka Theresa Mayová, ktorá nedávno odstúpila z vedenia Konzervatívnej strany. Vyvrcholením celej veľkolepej vojenskej prehliadky bol prelet kráľovskej letky.

Kráľovská rodina ju ako každý rok sledovala z balkóna Buckinghamského paláca. Kráľovná Alžbeta svoje narodeniny oslavuje každý rok dvakrát. V Británii totiž oslavujú panovníci svoje narodeniny tradične vždy druhú júnovú sobotu, keďže vtedy je už v Londýne zvyčajne lepšie počasie. Alžbetine skutočné narodeniny sú pritom 21. apríla. Oslávila ich v súkromí s rodinou. V poradí 40. panovníčka na anglickom tróne od čias Viliama Dobyvateľa (1066-1087) a prapravnučka kráľovnej Viktórie (1837-1901) je podľa stáročnej tradície hlavou anglikánskej cirkvi. Vlády sa ujala 2. júna 1953, vo veku 25 rokov, v deň úmrtia svojho otca Juraja VI. (1936-1953). Dňa 9. septembra 2015 sa stala najdlhšie vládnucim monarchom v dejinách Spojeného kráľovstva, keď v dĺžke vládnutia prekonala svoju praprastarú matku, kráľovnú Viktóriu.

Pozrite sa, aké outfity zvolili na túto významnú udalosť kráľovnina najbližšia rodina:

Meghan Markle v námornickej modrej od Clare Waight Keller ladil s klobúkom od Noelle Stewart.

Kate Middleton vojvodkyňa z Cambridge zvolila svetlo žltý outfit od Alexander McQueen, s klobúkom od Philip Treacy.

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

Louis and Mummy ?

Príspevok, ktorý zdieľa British Royal Family (@royal.monarch),

Vojvodkyňa Camilla s bielym klobúkom s kvetinovými ozdobami.

Kráľovná Elizabeth si pre svoj veľký deň vybrala biely tvídový klobúk.


Princezná Beatrice a Princezná Eugenie
 spolu ladili v čiernych klobúkoch s bielymi kvetinami. 
Autumn Phillips stavila na "chic" fascinátor.

Lady Louise Windsor s tmavo-modrým fascinátorom. 

Sophie, grófka z Wessexu a Prince Edward. Grófka si vybrala jemný čierny klobúk s kvetinami.

Horúce novinky

Nechajte si posielať emailom prehľad horúcich noviniek, nových trendov a chutných receptov.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.

Ticketportal.sk