Zdroj: Wandal Production

Režisér Čiary chystá filmový megahit. Hercov hľadá v celej Európe

Marína Dobošová 24.01.2018, 10:18 Celebrity
Po úspechu filmu Čiara režisér Peter Bebjak nezaspáva na vavrínoch. Tento krát sa chystá na náročnú snímku z prostredia Osvienčimu, na motívy knihy Čo Dante nevidel. Stane sa z nej celoeurópsky hit?

Minulý rok bol na slovenské kinohity neuveriteľne plodný. Odštartovala ho snímka Všetko alebo nič z dielne našej Evity, ktorá lámala rekordy v návštevnosti. Neskutočný úspech zožala aj Čiara producentky Wandy Adamik Hrycovej a režiséra Petra bebjaka a divákov zaujali i tituly ako Špina či Cuky Luky film.

Režisér Peter Bebjak po nakrútení Čiary však nezaspal na vavrínoch. Jeho film síce bojoval o oscarovú nomináciu, no zároveň už pracuje aj na novom projekte. Tento krát sa púšťa do filmu s pracovným názvom Správa, ktorý má pod palcom produkčná spoločnosť DNA. Tvorcovia totiž kúpili práve na knihu Čo Dante nevidel a na scenári pracujú už štyri roky.

Na divákov tak čaká ťažká s smutná téma z prostredia koncentračného tábora Osvienčim. Práve odtiaľ sa totiž podarilo utiecť dvom Slovákom – Alfrédovi WetzleroviRudolfovi Vrbovi. Ako prví spísali správu, vďaka ktorej sa svet po prvý raz dozvedel pravdu o masovom vraždení a hrôzach, ktoré sa tam diali.

„Chceme, aby ľudia cítili silu príbehu. Neobmedzujeme sa len na Slovensko, ide nám o to, aby bol tento film skutočne európsky. Okrem dvojice Vrba a Wetzler v deji vystupuje viacero postáv, ktoré ho zásadným spôsobom ovplyvnili a aj pre ne chceme nájsť kvalitné herecké obsadenie,” hovorí producent Rasťo Šesták. A myslí to vážne. Doposiaľ totiž nie sú známi žiadni herci, tvorcovia plánujú robiť celoeurópsky kasting.

Nakrúcať sa bude aj mimo Slovenska, štáb už bol trikrát na obhliadke Osvienčimu.

Horúce novinky

Nechajte si posielať emailom prehľad horúcich noviniek, nových trendov a chutných receptov.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.