10.01.2017, 17:00

Prečo je sex lepší, keď ste staršia?

Tešte sa, že roky vám pribúdajú! Lebo niektoré výhody mladosti síce strácajú na platnosti, ale sex získava na kvalite! Asi chcete dôkaz, však? Tak, páči sa.

Prečo je sex lepší, keď ste staršia?
Zdroj: pixabay.com

Aj vy sa len pousmejete, keď sledujete, ako si pri pohľade na krásnu mladučkú ženu muži šepkajú niečo v zmysle, že tú by teda „dali“? Že to by bolo mega? Iste, chlapi by vaše pousmiatie okamžite pochopili ako žiarlivosť, ženy však vedia, čo sa skrýva za vaším blahosklonným úsmevom. Pretože všetky, ktoré máme tridsať, štyridsať a viac, vieme, že schopnosť užívať si sex naplno a intenzívne v nás rastie vekom. A je jedno, či hovoríme o praobyčajných polohách v posteli, alebo o sexe na hojdacej lampe. Je jedno, ako to navonok vyzerá, aké pružné máme telá a čo všetko dokážeme v posteli robiť – s NÍM. Je jedno, že sme ochotné, schopné a vlastne tak trochu aj nenáročné, keďže svoje vlastné telo len spoznávame. Ide o naše vlastné prežívanie. To niekedy muža baví oveľa viac ako dokonale prevedená technika – čohokoľvek. Ak neveríte, opýtajte sa ho.
Mám kamaráta, ktorý si zobral za manželku ženu, ktorá s ním bez problémov dosiahla orgazmus. Nemám to od neho, povedala mi to ona. Miloval ju s nadšením, lebo presne vedela, čo jej robí dobre, a nemala problém to povedať. Obaja majú po tridsiatke...

Rýchlo, divoko, akokoľvek – kdekoľvek
Tak by sme mohli charakterizovať sex v dvadsiatke. V mnohých prípadoch sedí aj slovíčko s kýmkoľvek, veď viete – internáty, žúry, večierky, výlety v bandách... Nejde tu veľmi o kvalitu, skôr o kvantitu. A naopak, keď fungujete v páre, viac energie ako do samotného intímneho aktu vrazíte do logistiky, ktorá vám má pomôcť sa k nemu dopracovať. Nemáte vlastné bývanie, súkromie, kde by ste sa kedykoľvek mohli zašiť, často sú riešením provizórne priestory ako autá, stany, výťahy, lúky, lesy, háje... V dvadsiatich sme hladné po informáciách o sexe a tie sa na nás sypú z každej strany. Čítame o bode G, o rôznych druhoch orgazmov, o tom, kedy počas cyklu je naše telo najcitlivejšie, aj o tom, na ktorých miestach by nás mali dotyky vzrušovať najviac. Skúšame, pátrame, sme zvedavé. A kým prídeme na to, čo sú bludy a čo naozaj funguje, máme o desať rokov viac.

Fíha, my máme ČAS!
Niekedy po tridsiatke sa stane taká vec, že zo spálne zmiznú batoľatá, prestaneme mať pocit večnej únavy a niekedy medzi tým, ako byt večer stíchne, a treťou hodinou rannou, keď sa jeden z predškolákov začne tisnúť pod našu perinu, máme priestor. Každý deň! Koniec vyčerpaným rýchlovkám, koniec tlmeniu hlasových prejavov. Konečne máte čas aj na predohru, na chichotanie sa, na viac ako jednu polohu, pri ktorej sa v duchu modlíte, aby to už skončilo. Mnohé páry potvrdzujú, že keď deti povyrástli, telesne sa objavili znovu – intenzívnejšie, lepšie, krajšie. Ten čas a ten priestor v nás vyvoláva pohodu, s ktorou dokážeme milovanie precítiť, a keď dostaneme, čo potrebujeme, vieme aj rozdávať... Hlavne už nečítate články typu – buďte jeho sexuálna bohyňa alebo triky, ako ho rozpáliť na celú noc. Už viete, že dôležitá je blízkosť, nepredstieraná vášeň a pocit odovzdania. Nie plieskanie po zadku a podobné srandičky opozerané z filmov.

A teraz ja!
Okolo štyridsiatky sa nám ženám začne vyjasňovať. Vo vzťahoch, v ľuďoch, v hodnotách, v prioritách, vo všetkom. Aj v sexe, veru. Už splašene nezhasíname svetlo, keď nás vidí nahú, neriešime celulitídu, pár kíl navyše ani prsia, ktoré už nie sú také pevné ako kedysi. Bez problémov mu doprajeme pohľad na naše telo pri milovaní počas bieleho dňa. Sme sebavedomé, poznáme sa, život si viac užívame, ako sa v ňom trápime, a to všetko sa odráža v spôsobe nášho milovania. Dokážeme na seba myslieť, dokážeme byť sebecké, vieme požiadať o to, čo sa nám páči. Ak vám do toho nebodaj skočí aj nový partner, nemusíte nič hovoriť. Z celého vášho ja kričí na kilometre fakt, že prežívate najlepšie sexuálne obdobie svojho života. Zaslúžene!


Čo ste o sexe nevedeli
Keď je vám zima, milovanie je náročnejšie
Ak ste zimomravá, predpoklady, že dosiahnete orgazmus v akomkoľvek veku, sú menšie. Riešenie je však jednoduché – natiahnite si ponožky. Telo sa prehreje, prekrví a vy si môžete užívať!
Keď kamarátky hovoria o tom, ako často to robia, kde všade to robia, čo všetko skúsili...
...buďte v pohode a deľte dvomi. Väčšinu z toho, čo počujete, si vymýšľajú.
Plánovaný sex je dobrá vec na reštart vášho intímneho života
Ak ste dospeli do štádia, že sa milujete len na výročie Nežnej revolúcie a po jeho narodeninovej oslave, dajte si nové pravidlá. Najskôr sa dohodnite, že sa budete milovať vždy, keď bude v dátume číslica 5, potom sa rozhodnite pre nejaký deň v týždni a nakoniec budete takí nakopnutí, že to pôjde spontánne. Uvidíte, bude to aj zábava, aj vzrušenie. Rozhodne nevzdávajte pravidelné milovanie, nech máte aj 60 plus!
Ak sa dobre bozkáva, je to skvelé znamenie!
Pokiaľ vás to baví už pri bozkoch, je veľký predpoklad, že si sadnete aj v pokračovaní.

Tento článok ste si mohli prečítať aj v septembrovom čísle Evita magazínu 2016.

Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania HNonline.sk.